15 Temmuz Demokrasi Otogarı

Büyük İstanbul Otogarı ya da İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı, Bayrampaşa ilçe sınırları içerisinde olmasına karşın, Esenler ilçe merkezine çok yakın olması dolayısıyla halk arasında Esenler Otogarı olarak da anılan, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan şehirlerarası otobüs terminali.

1980’li yıllarda Topkapı’da bulunan İstanbul Trakya Otogarı’nın yetersiz gelmesi üzerine, 1987 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Büyük İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş arasında imzalanan anlaşmayla yapımına başlanmış, 1994 yılında hizmete girmiştir. Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük, dünyanın en büyük 3. otogarı konumundadır. Şu anda, Büyük İstanbul Otogarı’nda 168 yazıhanede 324 otobüs firması bulunmaktadır.Ayrıca otogar sınırları içerisinde, değişik mimarisi ile dikkat çeken Cumhuriyet Camii bulunmaktadır.

Otogarın adı, 2016 Türkiye askerî darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden vatandaşların anısına “İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı” olarak değiştirilmiştir.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise acil şifalar diliyoruz..

Esenler’in Tarihi

Bölge, Bizanslılardan kalma bir yerleşim alanıdır. Bu bölgenin en eski ahalisi Litros, (Esenler) ve Avas (Atışalanı) adlarıyla kurulan köylerde yaşayan Rumlardır. Esenler veya Atışalanı Köyleri eski tarihlerde Bizans’ın şaşaalı devirlerinde İstanbul’un Türk’ler tarafından fethine kadar Bizans köyleri olup, Bizans İmparatorluğu’na türlü tarım ürünleri yetiştirerek ekonomik katkıda bulunmuşlardır.

Osmanlı döneminde Mahmutbey nahiyesi içerisinde birer Rum yerleşim yeri olan Litros ve Avas köylerinin etnik yapısı, Lozan Antlaşması’yla değişmiştir. Cumhuriyet döneminde Rum kökenli halkın Yunanistan’a göç etmesiyle boşalan köylere, Doğu Makedonya’dan gelen mübadele göçmenlerini Türkler iskan ettirilmiştir. Uzun yıllar mübadele köyü konumunda kalan Litros ve Avas isimlerini 1930’lu yıllara kadar korumuştur. 1937-1940 yıllarında gerçekleştirilen değişiklikle Litros-Esenler, Avas-Atışalanı olarak Türkçeleştirilmiştir.

1993 yılı sonunda ilçe olmuştur. Esenler’in bulunduğu bölge, önceden Bakırköy ilçesine dahil iken, bu ilçe bölününce önce Güngören’e dahil edildi. Daha sonra da müstakil bir ilçe olarak kuruldu.

Uzun yıllardır siz değerli müşterilerimize Esenler’in her noktasında hizmet vermekten büyük onur duyuyoruz ve İstanbul’un neresinde olursanız olun tüm nakile işlerinizde yardımınıza memnuniyetle koşacağımızı hatırlatmak istiyoruz.

Sanayi Evden Eve Nakliyat

esenler evden eve nakliyat

15 günlük bir aradan sonra tekrardan sizlerle buluşmak çok güzel. Bu sırada yan tarafta gördüğünüz sitelere de içerik hazırladığımız için sadece Esenler evden eve nakliyat sitemiz için her gün içerik hazırlayamayabiliyoruz.  Sizlerden bağışlanma dileyerek asıl konumuz olan sanayi evden eve nakliyata yavaşça geçelim.

Sanayi semti tam olarak sınırlara sahip olmayan, bizim de evden eve nakliyat hizmeti sunduğumuz semtler arasında ilginç bir yere sahip olan bir bölgedir. Başakşehir merkezine Esenler merkezinden daha yakın olsa da genelde Esenler evden eve nakliyat sınıfına dahil ettiğimiz bir bölgedir.

Mall of İstanbul ve İstoç Ticaret Merkezi gibi ekonomik sebeplerden ötürü bölgeden günlük olarak yoğun miktarda ziyaretçi geçmektedir. Ziyaretçi sayısı kadar olmasa da yine yoğun oranda semtin yerleşik sahipleri de mevcuttur. Semtte yaşayan insan sayısı da yıllar boyu artmış olduğu için Sanayi evden eve nakliyat yükselerek artan bir talep grafiğine sahiptir. Bu noktada müşterilerin kaliteli, uygun fiyatlı ve aynı zamanda güvenilir bir evden eve nakliyat hizmeti seçme isteklerine karşılık vermeye çalışmaktayız.

Karabayır Evden Eve Nakliyat

esenler evden eve nakliyat

Gecenin bir saatinde bu yazıyı hazırlıyorum, sırf değerli okuyucularımıza içerik yetiştirebilmek için; sırf en güncel bilgilere, en kaliteli evden eve nakliyat servisinin çalışma stili hakkındaki detaylara daha kolay erişin diye.

Öncelikle, umuyorum güzel bir gün geçirmişsinizdir efendim.

Karabayır evden eve nakliyat hizmeti ve ofisten ofise nakliyat hizmeti sunduğumuz Esenler semtlerinden sadece birisi. Bu semtin öne çıkan özellikleri barındırdığı sağlık kurumları. Medilife Hastanesi, Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ve Medipol Üniversitesi Mega Hastanesini barındıran Karabayır’da evden eve nakliyat hizmeti oldukça yaygın. Çünkü tarih boyunca insanın en önemli ihtiyaçlarından birisi olan sağlık hizmeti göç için önemli bir sebep olmuş.

Öte yandan Karabayır’ı harita üzerinde konumlandıracak olursak; E-5 ile TEM otoyollarını bağlayan Avrupa otoyolu üzerinde olduğunu söyleyebiliriz. Karabayır evden eve nakliyat hizmetinin çok fazla talep edilmesinin sebebi de Esenler’in en önemli kurumları olan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Esenler Belediyesi’nin de bu bölgede olması. Yani Esenler evden eve nakliyat’a ihtiyacı olan birisi, maddi durumuna bağlı olarak aslında büyük ihtimalle Karabayır evden eve nakliyat veya ofisten ofise nakliyat’a ihtiyaç duyuyor konumuna düşüyor.

Bu noktada da güvenli, uygun fiyatlı ve 24 saat hizmet sunarak Alanur Nakliyat olarak her an iletişime hazır bekliyoruz efendim.

Atışalanı’nda Evden Eve Nakliyat

Yeni bir yazıyla daha birlikteyiz sevgili dostlar. Önceki yazımızda bahsettiğimiz üzere Esenler’de sadece merkezde değil bütün semtlerde faaliyet göstermekteyiz. Her ne kadar yıllardır o sokaklarda namımız duyuluyor olsa da biz hizmetlerimizi anlatmak ve daha çok insana ulaşabilmek istiyoruz. Şimdi gelelim Atışalanı’na…

Atışalanı eski dönemde önemli bir rum yerleşkesi halindeyken mübadeleden sonra göçmen vatandaşlarımıza ev sahipliği yapmıştır. 1940’dan sonra adı Atışalanı olarak değiştirilen Avas’da ilçenin temelleri atılmıştır. Semtin en dikkat çeken özellikleri arasında ulaşım imkanları ve sokakları önde geliyor. Atışalanı’ndan İstanbulu’un heryerine bir otobüs var desek pek abartmış sayılmayız. İETT’nin adeta bir merkez olarak kabul ettiği duraklar, semt sakinlerine çok büyük bir ulaşım imkanı sağlıyor.

     

Ve sokaklar.. Atışalanı sokakları karakteristik birer Esenler sokağı olmasının yanında oldukça iç içe ve karmaşık bir yapıya sahiptir. Konu Esenler’de evden eve veya ofisten ofise nakliyat olunca, taşıma yapılacak rotanın iyi analiz edilip yol durumuna uygun nakliye araçları ayarlamak büyük önem taşıyor. Bir diğer önemli konu ise mahalleyi tanımak. O konuda ise Alanur Nakliyat 20 yılı aşkın tecrübesiyle ilçe, semt, mahalle farketmeksizin tecrübeli elemanları ve geniş araç filosuyla yardımınıza koşuyor.

Taşımanın yanında paketleme konusunda da çok hassas davranan ekiplerimiz bütün eşyalarınızı doğasına uygun paketleme metodlarıyla paketleyip taşımaya hazır hale getiriyor. Siz de yeni mekanlarınızda içiniz rahat şekilde eşyalarınızı teslim alıyorsunuz. 

Siz de evinizi, işinizi hızlı ve güvenilir şekilde uygun fiyata taşımak istiyorsanız bize ulaşın. Esenler’in ve İstanbul’un heryerinde  7/24 hizmetinizdeyiz. Unutmayın.. Kendinize iyi bakın, hoşçakalın.

Esenler’in Mahallelerinde Nakliyat

Yeni bir günde, yeni bir yazıyla karşınızdayız sevgili okuyucularımız. Bugün sizlerle konuşacağımız ve inceleyeceğimiz konu; Esenler’in mahalleleri ve Esenler mahallelerinde nakliyat. Öncelikle mahallelerden bahsederek başlayalım dilerseniz.

Esenler ilçesinin toplamda 16 adet mahallesi bulunmaktadır. Bunlar;

 • Birlik Mahallesi
 • Çifte Havuzlar Mahallesi
 • Davut Paşa Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Fevzi Çakmak Mahallesi
 • Havaalanı Mahallesi
 • Kazım Karabekir Mahallesi
 • Kemer Mahallesi
 • Menderes Mahallesi
 • Mimar Sinan Mahallesi
 • Namık Kemal Mahallesi
 • Nine Hatun Mahallesi
 • Oruçreis Mahallesi
 • Tuna Mahallesi
 • Turgut Reis Mahallesi
 • Yavuz Selim Mahallesi

Bu mahallelerden en önemli olanı şu diye birisini seçip ondan bahsetmek haksızlık olur. Hepsi birbirinden değerli bu mahallelerin hepsine aynı özenle, aynı şevkle evden eve nakliyat ve ofisten ofise nakliyat hizmeti götürmek de bizi biz yapan bir husus. İstanbul haritasını, Esenler haritasını açın. Parmağınızı rastgele bir noktaya koyun. İşte biz orada da Evden Eve Nakliyat için varız, Ofisten Ofise Nakliyat için de varız. Kendimize bu kadar güvenmemizin sebebi, 20 yıllık tecrübemiz, donanımlı filomuz ve profesyonel  ekibimiz. Şimdi siz, neden evinizi veya ofisinizi riske atasınız?

Esenler’in Semtleri

Merhabalar arkadaşlar, değerli müşterilerimiz. Başlarken özellikle arkadaşlar demek istedim, çünkü değerli müşterilerimizi para kaynağı olarak değil de birer dostumuz olarak gördüğümüzü vurgulamak istedim. Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi size profesyonel evden eve nakliyat hizmeti sunarken sadece nazik olmuyoruz; aynı zamanda sizleri dostumuz olarak da görüyoruz. Sizlerle empati yaparak sorunlarınızı en iyi şekilde anlıyoruz, en iyi şekilde çözümler üretmeye çalışıyoruz.

Bu yazımızda Karabayır Evden Eve Nakliyat ve Sanayi Evden Eve Nakliyat konularından bahsedeceğiz. Karabayır ve Sanayi Esenler ilçesinin önemli iki semti. Bu semtlerde de sizlere güvenli, anlayışlı ve hızlı evden eve nakliyat ve ofisten ofise nakliyat hizmetleri sunmaktayız. Karabayır sınırları içerisinde İstanbul SeaLife  Akvaryumu’nu bulundurmasıyla popüler bir semt iken; Sanayi semti Esenler ile Başakşehir arasındaki geçiş bölgesidir. Sanayi semti Esenler’in en kuzeyi olmasıyla ünlüdür. Ayrıca diğer önemli bir semt olarak Atışalanı’nı ele alabiliriz. Atışalanı Evden Eve Nakliyat ve Ofisten Ofise Nakliyat hizmeti sunduğumuz Esenler semtlerinden bir diğeri. Tüm bu geniş yelpazede gece gündüz demeden sizlere hizmet vermek bizim için bir şereftir efendim.

Esenler’de Seçimler

Merhabalar arkadaşlar, bu yazımızda biraz daha politikaya değineceğim.

Severek, isteyerek ve başarılı bir şekilde evden eve nakliyecilik operasyonlarımızı gerçekleştirdiğimiz semtlerden birisi olan Esenler’de 1994 yılından beri yerel ve genel seçimler yapılmakta. Geçmiş dönemlerde farklı partilerin kazandığı seçimi ise yaklaşık 15 yıldır aralıksız AK Parti kazanmakta.

Detaylı bir inceleme yapmaya koyulursak karşımıza şöyle bir tablo çıkıyor:

Yukarıda da gördüğümüz gibi son yıllarda istikrarlı bir seçmen kitlesiyle karşılaşıyoruz.

Ayrıca Esenler semti, Alanur Esenler Evden Eve Nakliyat’ın da aktif olarak iş aldığı bir semt. 15 Temmuz Demokrasi Otogarı civarındaki evlerde metroya yakınlık ve ulaşım kolaylığı nedeniyle büyük bir sirkülasyon var.

Bu arada; kendi kendinize 15 Temmuz Demokrasi Otogarı neresi diye sorabilirsiniz. Hayır yeni bir otogar değil, Esenler Otogarı’nın adı 15 Temmuz 2016 darbe girişiminin ardından bu günü unutmamak amacıyla yeni adına çevrildi. 

Sizinle burada güncel bir fotoğrafını da paylaştıktan sonra, Esenler’de Seçimler temalı yazımızın sonuna doğru geliyoruz. Eğer Esenler’de yaşıyorsanız, evden eve veya ofisten ofise taşımacılık hizmetine ihtiyacınız varsa; sizden haber almak için sabırsızlanıyoruz!

 

Taşınmak Kabusa Dönüşmesin

Taşınmak gerçekten stresli bir iştir ve maalesef genellikle büyük bir yorgunluk ve gergin bir havayla son bulur. Taşınma sürecinizi kabusa çevirebilecek birkaç ana başlık vardır önemli olan bu olumsuz ihtimalleri en aza indirebilmektir. Biz de evden eve nakliyat sektöründe yirmi yıllık tecrübemizle sizlere bu süreci olabildiğince kolay geçirmeniz için Esenler’de ve tüm İstanbul’da yardımcı oluyoruz.

Taşınma sürecini zorlaştıran ilk faktör kötü nakliyecilerdir. Deneyimsiz nakliye firmaları eşyalarınıza uyumsuz araçlar kullanabilir, dikkatsizlikleri eşyalarınızın zarar görmesi gibi vahim sonuçlara neden olabilir. Hele bir de anlaşılan saatlere uymuyor geç alım ve teslimat yapıyorsa bu durum sizi taşındığınıza pişman edebilir.

Bir diğer önemli sıkıntı sebebi ise dış etkenlerden biri olan trafik sorunu. Yoğun trafik veya şehir içine kamyon giriş yasakları ile köprü yasakları ve kazalar istediğiniz zamanda evden eve nakliyatın gerçekleşmesi engeller. Kamyon geç kalır ve tüm planlarınız sırayla sekteye uğrar. Ayrıca İstanbul trafiğinde ve şehrin karışık düzensiz sokaklarında nakliye aracının park sıkıntısı da can sıkan bir diğer durum.

Bu süreçleri incelediğimiz zaman sıkıntılara yol açan en büyük nedenin kötü planlama olduğunu görürüz. Evden eve nakliyat sektöründe önde gelen bir şirket olmamızı sağlayan etmenlerden biri de taşınma sürecini sizlerle birlikte yürütüyor olmamız. İşimize başlamadan önce evin fiziksel yapısı, eşyaların sınıflandırılması ve taşımanın gerçekleşeceği zaman, güzergah gibi konuları analiz ediyor bu süreçte sizleri olabildiğince rahat ettirmeye çalışıyoruz. Esenler’de ve tüm İstanbul’da konu nakliyeyse emin ellerdesiniz.

Esenler’de Bizimle Taşının

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan ve yıllardır sizlere evden eve nakliyat hizmeti vermekten onur duyduğumuz Esenler ilçesi;  kuzeyde Gaziosmanpaşa, güneyde Güngören, güneydoğuda Zeytinburnu, batıda Bağcılar ilçeleriyle komşudur. 18 mahallesi olan Esenler 520.235 İstanbulluya ev sahipliği yapmaktadır90’lı yılların başlarında ilçe olan Esenler, çevresindeki ilçeler gibi birer sanayi merkezi olmaktan çok bir yerleşim merkezi özelliği taşımakta. Her ne kadar oturmuş bir yerleşik yapıya sahip olsa da son yıllarda inşaat alanındaki yatırımcıları kendine çeken bir ilçe.

Esenler’in geleceği açısından çok büyük önem taşıyan kentsel dönüşüm projeleri yakın gelecekte ilçenin çehresini oldukça değiştirecek gibi duruyor. Bu şekilde sosyal imkanların ve yaşam kalitesinin hızla artması beklenen Esenler’de siz değerli müşterilerimize yeni ev ve işyerlerine taşınmanızda her konuda büyük bir titizlikle yardımcı olmak ve memnuniyetinizi kazanmak en büyük dileğimiz. Bu arada Esenler’in içinden geçen ve üç farklı metro hattına bağlantısı bulunan M1-B metro hattını da söylemeden olmaz. İlçe sakinlerine büyük kolaylık sağlayan metronun yanı sıra ilçenin yakınından geçen T1 tramvay hattı ve E5’te bulunan metrobüs duraklarına otobüs ve minibüs seferleri mevcuttur. Sizlerle mutlu günlerde, Esenler’de görüşmek dileğiyle…Sağlıcakla kalın.