15 Temmuz Demokrasi Otogarı

Büyük İstanbul Otogarı ya da İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı, Bayrampaşa ilçe sınırları içerisinde olmasına karşın, Esenler ilçe merkezine çok yakın olması dolayısıyla halk arasında Esenler Otogarı olarak da anılan, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan şehirlerarası otobüs terminali.

1980’li yıllarda Topkapı’da bulunan İstanbul Trakya Otogarı’nın yetersiz gelmesi üzerine, 1987 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Büyük İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş arasında imzalanan anlaşmayla yapımına başlanmış, 1994 yılında hizmete girmiştir. Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük, dünyanın en büyük 3. otogarı konumundadır. Şu anda, Büyük İstanbul Otogarı’nda 168 yazıhanede 324 otobüs firması bulunmaktadır.Ayrıca otogar sınırları içerisinde, değişik mimarisi ile dikkat çeken Cumhuriyet Camii bulunmaktadır.

Otogarın adı, 2016 Türkiye askerî darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden vatandaşların anısına “İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı” olarak değiştirilmiştir.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise acil şifalar diliyoruz..

Esenler’in Tarihi

Bölge, Bizanslılardan kalma bir yerleşim alanıdır. Bu bölgenin en eski ahalisi Litros, (Esenler) ve Avas (Atışalanı) adlarıyla kurulan köylerde yaşayan Rumlardır. Esenler veya Atışalanı Köyleri eski tarihlerde Bizans’ın şaşaalı devirlerinde İstanbul’un Türk’ler tarafından fethine kadar Bizans köyleri olup, Bizans İmparatorluğu’na türlü tarım ürünleri yetiştirerek ekonomik katkıda bulunmuşlardır.

Osmanlı döneminde Mahmutbey nahiyesi içerisinde birer Rum yerleşim yeri olan Litros ve Avas köylerinin etnik yapısı, Lozan Antlaşması’yla değişmiştir. Cumhuriyet döneminde Rum kökenli halkın Yunanistan’a göç etmesiyle boşalan köylere, Doğu Makedonya’dan gelen mübadele göçmenlerini Türkler iskan ettirilmiştir. Uzun yıllar mübadele köyü konumunda kalan Litros ve Avas isimlerini 1930’lu yıllara kadar korumuştur. 1937-1940 yıllarında gerçekleştirilen değişiklikle Litros-Esenler, Avas-Atışalanı olarak Türkçeleştirilmiştir.

1993 yılı sonunda ilçe olmuştur. Esenler’in bulunduğu bölge, önceden Bakırköy ilçesine dahil iken, bu ilçe bölününce önce Güngören’e dahil edildi. Daha sonra da müstakil bir ilçe olarak kuruldu.

Uzun yıllardır siz değerli müşterilerimize Esenler’in her noktasında hizmet vermekten büyük onur duyuyoruz ve İstanbul’un neresinde olursanız olun tüm nakile işlerinizde yardımınıza memnuniyetle koşacağımızı hatırlatmak istiyoruz.

Karabayır Evden Eve Nakliyat

esenler evden eve nakliyat

Gecenin bir saatinde bu yazıyı hazırlıyorum, sırf değerli okuyucularımıza içerik yetiştirebilmek için; sırf en güncel bilgilere, en kaliteli evden eve nakliyat servisinin çalışma stili hakkındaki detaylara daha kolay erişin diye.

Öncelikle, umuyorum güzel bir gün geçirmişsinizdir efendim.

Karabayır evden eve nakliyat hizmeti ve ofisten ofise nakliyat hizmeti sunduğumuz Esenler semtlerinden sadece birisi. Bu semtin öne çıkan özellikleri barındırdığı sağlık kurumları. Medilife Hastanesi, Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ve Medipol Üniversitesi Mega Hastanesini barındıran Karabayır’da evden eve nakliyat hizmeti oldukça yaygın. Çünkü tarih boyunca insanın en önemli ihtiyaçlarından birisi olan sağlık hizmeti göç için önemli bir sebep olmuş.

Öte yandan Karabayır’ı harita üzerinde konumlandıracak olursak; E-5 ile TEM otoyollarını bağlayan Avrupa otoyolu üzerinde olduğunu söyleyebiliriz. Karabayır evden eve nakliyat hizmetinin çok fazla talep edilmesinin sebebi de Esenler’in en önemli kurumları olan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Esenler Belediyesi’nin de bu bölgede olması. Yani Esenler evden eve nakliyat’a ihtiyacı olan birisi, maddi durumuna bağlı olarak aslında büyük ihtimalle Karabayır evden eve nakliyat veya ofisten ofise nakliyat’a ihtiyaç duyuyor konumuna düşüyor.

Bu noktada da güvenli, uygun fiyatlı ve 24 saat hizmet sunarak Alanur Nakliyat olarak her an iletişime hazır bekliyoruz efendim.

Esenler’in Semtleri

Merhabalar arkadaşlar, değerli müşterilerimiz. Başlarken özellikle arkadaşlar demek istedim, çünkü değerli müşterilerimizi para kaynağı olarak değil de birer dostumuz olarak gördüğümüzü vurgulamak istedim. Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi size profesyonel evden eve nakliyat hizmeti sunarken sadece nazik olmuyoruz; aynı zamanda sizleri dostumuz olarak da görüyoruz. Sizlerle empati yaparak sorunlarınızı en iyi şekilde anlıyoruz, en iyi şekilde çözümler üretmeye çalışıyoruz.

Bu yazımızda Karabayır Evden Eve Nakliyat ve Sanayi Evden Eve Nakliyat konularından bahsedeceğiz. Karabayır ve Sanayi Esenler ilçesinin önemli iki semti. Bu semtlerde de sizlere güvenli, anlayışlı ve hızlı evden eve nakliyat ve ofisten ofise nakliyat hizmetleri sunmaktayız. Karabayır sınırları içerisinde İstanbul SeaLife  Akvaryumu’nu bulundurmasıyla popüler bir semt iken; Sanayi semti Esenler ile Başakşehir arasındaki geçiş bölgesidir. Sanayi semti Esenler’in en kuzeyi olmasıyla ünlüdür. Ayrıca diğer önemli bir semt olarak Atışalanı’nı ele alabiliriz. Atışalanı Evden Eve Nakliyat ve Ofisten Ofise Nakliyat hizmeti sunduğumuz Esenler semtlerinden bir diğeri. Tüm bu geniş yelpazede gece gündüz demeden sizlere hizmet vermek bizim için bir şereftir efendim.